Šilumos siurblių įrengimas, šilumos siurblių remontas, patalpų šildymas

Kaip veikia šilumos siurbliai. Patalpų šildymas

                        Oras-oras, oras-vanduo veikimo principas                    

 

Šilumos siurbliai Oras-oras, oras-vanduo naudoja lauko orą kaip šilumos šaltinį. Kitaip sakant jie paima šilumą iš laukia esančio oro ir perduoda ją pastato patalpoms. Jo veikimo principas toks pat kaip ir kitų šilumos siurblių, tik skiriasi šilumos šaltinis. Pagrindinė techninė pirmųjų šilumos siurblių problema buvo kad lauko temperatūra yra žemiausia kai norima kad kambario temperatūra būtų aukščiausia- tai yra šaltomis žiemomis. Kai lauko temperatūra nukrinta žemiau 17 C Europos rinkai pritaikyti šios rūšies siurbliai yra beveik neefektyvus ir šildymas neapsimoka.  Dauguma tokio tipo siurblių pritaikytų Europos rinkai mūsų klimato juostoje veiks neefektyviai, ir esant tokiai temperatūrai siurbliai yra paprastai išjungiami ir laukiama kol laukia bus šiltesnis oras.  Mes siūlome šilumos siurblius skirtus Skandinavijos šalims ("Energy Save Nordic"), kurie veikia efektyviai iki -25 C. Todėl naudojant mūsų siūlomus šilumos siurblius lauko temperatūrai pasiekus -20 C ir žemesnę temperatūrą siurblių efektyvumas labai sumažėja. Su šia problema nesusiduria šilumos siurbliai žemė-vanduo, tačiau jų pagrindinis skirtumas, didesnė montavimo ir priežiūros kaina.

  

            

             Oro šilumos siurbliai- dviejų dalių sistema

  Dviejų dalių sistemos šilumos siurbliai- tai dažniausiai gyvenamiesiems namams ir nedidelėms komercinėms patalpoms naudojami oras-oras; oras-vanduo įrenginiai. Dviejų dalių sistema vadinama todėl kad jos komponentai yra padalinti į dvi dalis. Viena iš jų stovi lauke, kita viduje. Šios dvi sistemos yra sujungiamos vamzdeliais. Daugumoje dviejų įrenginių sistemose garintuvo spiralė, ventiliatorius (pūtikas) ir filtrų skyrius yra įrenginio dalyje kuri randasi pastato viduje. Kompresorius, kondensatoriaus spiralė ir ventiliatorius yra įrenginio dalyje kuri randasi pastato išorėje.
   Kartais išorinė įrenginio dalis yra tvirtinama ant stogo, o vidinė įrenginio dalis pakabinama po lubomis (patalpų šildymas). Tai dažniausias įrengimo būdas komercinio tipo patalpoms. Tuo tarpu gyvenamose patalpose dviejų dalių sistemos oras-oras šilumos siurblio išorinė dalis paprastai tvirtinama iš lauko pusės prie sienos, o vidinė dalis lygiagrečiai pastato viduje. Vidinė įrenginio dalis gali būti tvirtinama horizontaliai (uždarose patalpose) arba vertikaliai.